Pula 23. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR/AP Photo)
 
Britka Kay Longstaffová, ktorá údajne “vypadla” z výletnej lode Norwegian Star, však podľa anonymného zdroja priamo zapojeného do incidentu pravdepodobne z lode skočila sama, uviedol chorvátsky denník Jutarnji list

Na snímke žena, ktorá sa identifikovala ako 46-ročná britská turistka Kay, hovorí s lokálnym médiom po odchode z paluby záchranného člna chorvátskej pobrežnej stráže v Jadranskom mori v prístave Pula

Oficiálne vyšetrovanie pádu britskej ženy z lode do mora naďalej stále prebieha, ale neoficiálne sa tvrdí, že vyskočila, o čom môžu svedčiť aj zábery z bezpečnostných kamier.
46-ročná Kay Longstaffová v sobotu okolo 23.45 hod. SELČ spadla z výšky asi 20 metrov do mora, kde strávila 10 hodín, až ju zachránila posádka chorvátskeho námorníctva, ktorá sa k nej dostala z prístavu Vargarola, a previezla ju do nemocnice v Pule. Keď sa lekári dozvedeli, že na lodi pred pádom “pila alkohol a že údajne sama chcela skočiť do mora”, bola Longstaffová na 24 hodín ponechaná v uzavretej psychiatrickej jednotke na druhom konci mesta.
Dokonca sama tvrdila, že “bola opitá a emocionálne to nezvládala, posadila sa na okraj a spadla v dôsledku pohybu lode”, ale to sa v žiadnom prípade nezhoduje s neoficiálnymi správami inšpektorov zapojených do prípadu, ktorí v prvom rade zisťovali, či Britka mala sama skočiť alebo ju niekto sotil. Zistilo sa, že predtým vypila niekoľko pohárikov alkoholu a pohádala sa s partnerom Craigom Raymentom. Na základe záznamov a výpovedí svedkov z lode (posádky a cestujúcich) dospeli vyšetrovatelia k záveru, že “ide o pokus o samovraždu”.
Kapitán chorvátskej záchrannej lode Lovro Oreškovič pre portál denníka Glas Istre uviedol, že Longstaffová musela mať “veľmi dobrú kondíciu,” keď až 10 hodín vydržala v mori. Podľa jej slov jej pomohlo to, že “cvičí jogu a v mori si spievala, aby nezaspala” (viac TU).
Dolores Brenková Škerjancová z Chorvátskeho úradu pre správu prístavov povedala pre verejnoprávnu stanicu HRT, že Jadranské more je v lete teplé a to prispelo k prežitiu Britky. “Strávila vo vode veľa času, ale more je teraz teplé a šance na prežitie sú lepšie,” uviedla.
 
Príspevok Zvrat v prípade Britky, ktorá mala vypadnúť z výletnej lode. Je to inak, píše chorvátsky denník zobrazený najskôr Hlavné správy.