Bratislava 26. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Snažiť sa o spoločnosť, v ktorej sa každý človek môže cítiť bezpečne a bez obáv vykonávať svoje povolenie, je podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislava Zvolenského povinnosťou všetkých ľudí. Vražda investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky je však podľa jeho slov ťaživým dôkazom toho, že v tomto smere musíme vyvinúť mnoho úsilia.
Na snímke bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Stanislav Zvolenský

“Vražda novinára a jeho priateľky ma napĺňa hlbokým zármutkom,” píše v kondolencii Zvolenský, ktorú zverejnila Tlačová kancelária KBS. Pripraviť človeka o život je podľa jeho slov mimoriadne vážnym previnením proti Božím i ľudským zákonom.
Úprimnú sústrasť vyjadril príbuzným a priateľom oboch zosnulých. “Modlím sa za nich a v tejto bolestnej chvíli prosím Boha o jeho milosrdenstvo a útechu,” píše arcibiskup, ktorý si želá, aby sa celý prípad podarilo vyšetriť a vinníci neunikli náležitej spravodlivosti.
Policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy, boli pravdepodobne príčinou smrti investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky. Na pondelkovom brífingu tiež uviedol, že čas smrti sa predpokladá niekedy od štvrtka (22.2.) do nedele (25.2.). Pravdepodobne to bola dvojnásobná úkladná vražda, ktorej motív mal súvisieť s prácou novinára.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.