Banská Bystrica 27. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jozef Poliak)

Zvolenský závod Continental Automotive Systems Slovakia, s.r.o. (CASS) otvára druhý plne automatický sklad, pričom vyrobil už 100 miliónov brzdových strmeňov. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ závodu Andreas Heinisch, výstavba dvoch skladových hál pre príjem a výdaj tovaru predstavuje investíciu 9 mil. eur

Na snímke zvolenský závod nemeckej spoločnosti Continental

„Výstavba prvého skladu sa začala v lete 2018 a na jar tohto roka bol uvedený do prevádzky. Druhý sklad v týchto týždňoch testujeme a do konca roka bude plne v prevádzke,“ uviedol riaditeľ s tým, že celková kapacita obidvoch skladov je 19-tisíc paletových miest. Sklady slúžia na uskladňovanie surových komponentov aj hotových výrobkov. „Touto výstavbou a realizáciou automatizovaných skladov sme sa stali vzorovým závodom v rámci našej obchodnej jednotky Hydraulické brzdové systémy,“ konštatoval Heinisch.

Počas posledných dvoch rokov vo zvolenskom závode preinvestovali 50 mil. eur, pričom kapacitu rozšírili z 12 až 13 mil. brzdových strmeňov ročne na súčasných 18 miliónov. „Popracovali sme aj na rozvoji duálneho vzdelávania u nás v závode, kde momentálne pracujeme s viacerými školami. Cieľom je vychovať si zamestnancov z radov týchto študentov v požadovanej kvalifikácii a v takom odbore, aký potrebuje tento závod,“ dodal riaditeľ.

V závode vnímajú aj začínajúcu ekonomickú krízu, ktorá sa odrazila v tomto roku poklesom objemov výroby o 13 percent a preto bolo potrebné aj regulovať počet zamestnancov. „Od začiatku roka máme úbytok 100 zamestnancov, z čoho časť bola prirodzená fluktuácia,“ objasnil Heinisch s tým, že v súčasnosti v závode pracuje 1 200 zamestnancov.

Spoločnosť CASS so sídlom vo Zvolene je súčasťou nadnárodného koncernu Continental. Zameriava sa od roku 2006 na výrobu vysoko výkonných brzdových strmeňov pre popredných automobilových výrobcov na celom svete. Dnes je zvolenský závod jedným z dvoch spomedzi celosvetovo 217 závodov koncernu Continental, ktorý testuje a následne implementuje projekty v oblasti 4. priemyselnej revolúcie.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj