Košice 15. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)
 
Hokejistom HKM Zvolen nechýbalo pred prvým zápasom nového ročníka Tipsport Ligy odhodlanie, podľa kapitána Michala Chovana sa to však na ľade veľmi neprejavilo. Ambície hrať sebavedomo zostali nenaplnené, jeho tím utrpel v Košiciach prehru rozdielom triedy (2:5). Ambiciózne mužstvo si uvedomuje svoju silu, podľa Chovana sa ukáže už v najbližších kolách.

Na snímke vľavo hráč Košíc Jakub strieľa prvý gól , uprostred prekonaný brankár Zvolena Mackenzie Skapski v zápase 1. kola Tipsport Ligy HC Košice – HKM Zvolen

Zvolenčania v nedávnej minulosti viackrát dokázali v Košiciach bodovať. Naprázdno sa nechceli vracať ani z prvého zápasu v novej sezóne, no ten lepšie vyšiel domácemu mužstvu. “Prišli sme naštartovaní na ligu a dobre pripravení. Vraveli sme si, že ideme hrať sebavedomo a dopredu. Ale už od úvodu to nešlo, nefungovala nám rozohrávka. Dostali sme zbytočné góly z predbránkového priestoru, to sa nám v ďalších zápasoch nemôže stávať,” zhodnotil Chovan. Bol to práve zvolenský kapitán, kto strelil prvý gól tímu v novej sezóne, v polovici prvej časti ním vyrovnal na 1:1. “Dnes rozhodli aj presilovky. Na to si musíme dávať ešte väčší pozor, bude sa to prísnejšie pískať. Mužstvo, ktoré bude mať menej vylúčených, to bude mať v zápasoch jednoduchšie.”
Zverenci Andreja Podkonického inkasovali v druhej časti ešte dvakrát a hoci v úvode tretej znížili na 3:2, vyrovnať už nedokázali. Naopak, domáci víťazstvo poistili ďalšími dvomi gólmi. “Verím, že sa zlepšíme, mužstvo na to máme. Jasné, že nevešiame hlavy, nie je dôvod sa ani hádať v šatni. Jednoducho ideme ďalej. Vieme, že silu máme, preto zaberieme už v ďalšom kole. Vidíme, že liga je z roka na rok kvalitnejšia. Mužstvá sa posilnili, vracajú sa hráči z kvalitných líg. Každé mužstvo bude mať určite 2-3 päťky silné, liga asi bude vyrovnaná. My sme si povedali, že máme štyri formácie, ktoré vedia rozhodnúť zápas. Na tom musíme stavať a musíme hrať útočný hokej, nie ustráchane,” zdôraznil Michal Chovan.
 
Príspevok Zvolenské sebavedomie zostalo v kabíne, Chovan: “Liga je na začiatku” zobrazený najskôr Hlavné správy.