Bratislava 30. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Štefan Puškáš, Michal Svítok)

Bývala premiérka Iveta Radičová sa zapojila do kampane pred župnými voľbami. Prostredníctvom sociálnych sietí a videa nepodporila v kandidatúre na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja svojho bývalého straníka a súčasného župana Pavla Freša ale Daniela Krajcera, ktorý kandiduje s podporou strán Most-Híd, Skok a Strana zelených.
Na snímke bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová

“Niekoľko dní pred voľbami je čas aby sme sa zamýšľali, komu dáme našu dôveru, a aby sme si uvedomili, že samosprávne kraje majú dôležité kompetencie v doprave, stredných školách, kultúre, cestovnom ruchu či plánovaní regionálneho rozvoja, a vo všetkom čo nám zasahuje do každodenného života – ako sa jednoducho v našom regióne cítime,” uviedla v úvode Radičová, ktorá pôsobila na poste predsedníčky Správnej rady Nadácie Otvorenej spoločnosti Georga Sorosa.
“Máme možnosť voľby, mali by sme ju využiť. Máme jednokolové voľby, každý jeden hlas rozhoduje,” vyzýva a odporúča voliť svojho bývalého ministra z vlády v rokoch 2010-2012 Daniela Krajcera.
“Preto si myslím, že by sme sa mohli celkom slobodne rozhodovať. Dajme svoj hlas tomu, komu dôverujeme, koho poznáme. Navyše je zdravá rotácia na takýchto funkciách, pretože prináša nový vietor a nové nápady, novú silu. Pre mňa je toto rozhodovanie veľmi ľahké, pretože tentokrát mám možnosť dať hlas človeku, ktorého si vážim a ktorého poznám a je to Dano Krajcer,” vysvetlila Radičová.
Na snímke Daniel Krajcer

Krajcer ocenil podporu Radičovej
“Veľmi si cením, že mi v župných voľbách dá svoj hlas naša bývalá premiérka, Iveta Radičová. Iveta je žena, ktorú si nesmierne vážim a bolo mi cťou byť súčasťou jej vlády, reagoval na Radičovej slová Krajcer, ktorý v minulosti pôsobil ako moderátor TV Markíza a minister kultúry za strany Sloboda a Solidarity a NOVA.