Zverev napodobnil Agassiho, po životnom triumfe ďakoval otcovi i Lendlovi

Londýn 19. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)
 
Pri premiére na turnaji majstrov zaplatil nováčikovskú daň a nepostúpil zo základnej skupiny. Pri druhej účasti medzi osemčlennou “smotánkou” však vypálil rybník najväčším favoritom a v londýnskej 02 aréne slávil životný úspech. Nemec Alexander Zverev sa stal prvým tenistom od roku 1990, ktorý na ceste k titulu zdolal vo vyraďovacej fáze dvoch najvyššie nasadených hráčov

Na snímke nemecký tenista Alexander Zverev

V semifinále si poradil so Švajčiarom Rogerom Federerom a vo finále po výbornom výkone pokoril aj svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča. Podobný kúsok na naposledy podaril Američanovi Andremu Agassimu. “Je to ohromujúce získať najcennejší titul v kariére po triumfoch nad takými skvelými hráčmi, akými sú Roger a Novak. Znamená to pre mňa veľmi veľa. Som neuveriteľne šťastný a hrdý na to, čo som dosiahol,” citovala oficiálna stránka ATP slová Zvereva, ktorý ako vôbec prvý hráč zdolal v tom istom ročníku turnaja majstrov Federera i Djokoviča.
V skupine ťahal v súboji s Djokovičom jasne za kratší koniec, keď získal iba päť gemov. Pred finále sa však na “Noleho” skvele pripravil. Výborne servoval a súpera prevýšil aj na returne. Štyrikrát mu zobral podanie, ktoré Srb v úvodných štyroch zápasoch v Londýne nestratil ani raz. Veľkou zbraňou Zvereva bol aj obojručný bekhend po čiare. “Snažil som sa prehru zo skupiny rýchlo hodiť za hlavu. Na finále som nastúpil uvoľnený s cieľom užiť si ho plnými dúškami. Počas celého týždňa som sa mohol spoľahnúť na kvalitné podanie, v dueli s Novakom fungovalo naozaj na jednotku,” dodal Zverev, ktorý za triumf v Londýne zinkasoval prémiu 2,509 milióna dolárov pred zdanením. Do rebríčka ATP Entry si pripísal 1300 bodov.
Nemec počas slávnostného príhovoru poďakoval tým, ktorí sa najväčšou mierou zaslúžili o cenný triumf. “Veľká vďaka patrí predovšetkým môjmu otcovi, ktorý ma trénuje od detstva. Bol veľmi dojatý, keď ma videl pózovať s trofejou, určite bude plakať minimálne do konca decembra. Ďakujem aj Ivanovi Lendlovi za to, že je súčasťou môjho tímu. Naša spolupráce klape perfektne.”
Djokovič nevyužil šancu dotiahnuť sa v počte triumfov na koncoročnom podujatí na Federera, ktorý ich doteraz nazbieral rekordných šesť. Zverenec Mariána Vajdu napriek tomu zakončí rok ako svetová jednotka. Djokovič po finálovom dueli vyzdvihol kvalitu súpera: “Saša hral oveľa lepšie ako v skupine a zaslúžil si víťazstvo. Je ešte stále veľmi mladý, no už má za sebou skvelé výsledky a prajem mu všetko dobré aj do budúcnosti.”
 
Príspevok Zverev napodobnil Agassiho, po životnom triumfe ďakoval otcovi i Lendlovi zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Komentujte :)