Bratislava 19. septembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Sputnik/Sputnik/Foto:Screenshot video)

V Japonskom mori sa zranili traja vojaci ruskej pohraničnej stráže pri strete so zahraničnými pytliakmi, uviedlo Centrum pre styk s verejnosťou Federálna služba bezpečnosti (FSB RF)

Ilustračné foto

K incidentu došlo v oblasti plytčiny Quito-Yamato vo výlučnej ekonomickej zóne Ruska. Armáda objavila dva severokórejské škunery a 11 motorových člnov, ktoré sa zaoberali pytliactvom.

Jednu loď s 21 členmi posádky sa podarilo zadržať a druhá vykonala ozbrojený útok na pohraničníkov. Podľa predbežných údajov bolo na škuneri viac ako 45 ľudí.

Ruské ministerstvo zahraničia požiadalo splnomocneného zástupcu Veľvyslanectva KĽDR o vysvetlenie.

Problém pytliactva vo vodách v blízkosti ruských hraníc stále pretrváva. V roku 2018 odhalila pobrežná stráž viac ako osem tisíc takýchto prípadov. Zadržali celkom 39 ruských, zahraničných plavidiel a 1 037 malých plavidiel, z ktorých 27 zhabali. FSB RF zaznamenalo výrazné zníženie pytliackých lodí s ruskou posádkou, ktoré sa však plavia pod vlajkami iných krajín.

Útočníkov, ktorí napadli ruské pohraničné stráže v Japonskom mori, prevezú do Nachodka

Stav ruských pohraničníkov, ktorí utrpeli pri útoku severokórejských pytliakov v Japonskom mori zranenia, je stabilný. Agentúra to oznámila s odkazom na pohraničnú kontrolu FSB v Prímorskom kraji.

Všetci štyria ruskí pohraničníci, ktorých zranili pri útoku severokórejských rybárov v Japonskom morihospitalizovali. Sputnik o tom informoval zástupca Vyšetrovacieho výboru regiónu.

Jeden s priestrelom. Dvoch operovali. Ich stav sa stabilizoval, uviedol zdroj z Vyšetrovacieho výboru regiónu.

Plytčina Quito-Yamato v Japonskom mori je v tomto ročnom období bohatá na kalamáre. A o tomto fakte vedia všetci rybári. Toto miesto je však vo výlučnej ekonomickej zóne Ruska. A aby sa sem dostali, riskujú rybári z brehov Severnej Kórey niekedy aj svoje životy. Keďže jediným spôsobom, ako to urobiť legálne, je vyplávať na more počas búrky. A potom sa schovať pred búrkou v ruských pobrežných vodách.

Len za posledný týždeň ruská pohraničná stráž zadržala v ruských teritoriálnych vodách takmer tridsať severokórejských škunerov a viac ako 400 námorníkov. Prvýkrát za posledné roky sa však pytliaci pokúsili klásť odpor za pomoci zbraní. V súvislosti so súdnym konaním na ministerstvo zahraničných vecí Ruska predvolali dočasne splnomocneného zástupcu Veľvyslanectva KĽDR. Ministerstvo vyžaduje od kórejskej strany, aby prijala opatrenia, aby sa podobné situácie už neopakovali. Kvôli ochrane ruských vodných hraníc boli však využité ďalšie lode.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj