Bratislava 11. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:Screenshot-Youtube)

Slovenský režisér, scenárista a producent Marko Škop zverejnil prvý trailer psychologickej drámy Nech je svetlo. Snímka je príbehom Slováka pracujúceho v Nemecku, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Po tom, čo sa dozvie, že sa chlapec zaplietol do šikanovania a usmrtenia spolužiaka, začne otec zisťovať pravdu o tom, čo sa stalo, o stave vecí aj o sebe samom

„Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka milión, ktorý sa svojou nevedomou čiastočkou podieľa na masovej xenofóbnej duši, keď je s následkami nenávisti konfrontovaný natvrdo cez udalosti v najbližšej rodine,“ vyjadril sa na margo snímky Škop.

Úlohy otca sa zhostil Milan Ondrík. Okrem neho si v dráme zahrali aj František Beleš, Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Daniel Fischer, Csongor Kassai či Anikó Vargová.

Film vznikol v slovensko-českej koprodukcii spoločností Artileria a Negativ. Na výrobe sa podieľali aj Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televízia. Vznik snímky podporili Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie a fond Eurimages.

Nech je svetlo bude mať svetovú premiéru v hlavnej súťaži na Medzinárodnom filmovom festivale (MFF) v Karlových Varoch. Do slovenských kín sa vďaka Asociácii slovenských filmových klubov dostane v septembri.

[embedded content]

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj