Phoenix 7. septembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YuuTube)
 
Slovenský hokejový reprezentant a hráč NHL Richard Pánik skončil v apríli v policajnej cele po tom, čo nechcel opustiť nočný klub v americkom meste Scottsdale. Tento týždeň boli v Spojených štátov zverejnené policajné zábery zo zatýkania Slováka, ktorý sa mužom zákona snažil vysvetliť, že je známym športovcom, no tí boli neoblomní a Pánika zobrali na policajnú stanicu a následne nakrátko za mreže.

Na sníme z videa hokejista Richard Pánik

Hráč tímu NHL Arizona Coyotes odmietol napriek výzve opustiť podnik s názvom Bevvy, pričom pôsobil opito. Ako je zrejmé z videa, ktoré tento týždeň zverejnil portál TMZ Sports, Pánik sa snažil na policajtov zapôsobiť tým, že je profesionálny hokejista. “Hrám za Kojotov,” povedal vo videu, pričom opakoval, že pozná svoje práva.
Pánik sa v tejto súvislosti v stredu postavil pred súd a k prečinu v opilosti sa priznal. Sudca mu nariadil absolvovať náučný kurz s témou vplyv alkoholu na ľudský organizmus. V najhoršom prípade mu hrozilo 30-dňové väzenie.
Richard Pánik Pánik v minulej sezóne NHL odohral 72 zápasov, v ktorých nazbieral 35 bodov za 14 gólov a 21 asistencií. Stal sa najproduktívnejším Slovákom v zámorskej lige 2017/2018 po základnej časti. Ročník odštartoval v Chicagu, neskôr ho vymenili do Arizony.

Príspevok Zverejnili policajné video zatýkania hokejistu Pánika: “Hrám za Kojotov,” snažil sa vysvetliť polícii zobrazený najskôr Hlavné správy.