„Teším sa, že sme boli počas sviatkov všetci spolu u mojich rodičov. Navyše som dostala ten najkrajší darček, aký som si len mohla želať,“ veselým hlasom hovorila Veronika, ktorá priznala, že ešte pred Vianocami sa jej mladšej sestre narodila dcérka Emka. „Malý Timko (2) tak už nebude môj jediný talizman,“ pokračovala sympatická športovkyňa. Tá väčšinu darčekov nakúpila vo Francúzsku, kde žije so svojím manželom Romainom. „Najpodstatnejšie však bolo, že sme sa všetci spolu stretli pri stromčeku,“ dodala naša slalomárka.

Aj ona si dávala pozor na prejedanie sa, keďže kolotoč pretekov je v plnom prúde a musí byť vo forme. Najbližšie sa totiž predstaví 29. decembra v Semmeringu a na ten má krásne spomienky. Veď tu v roku 2012 prvýkrát v kariére zvíťazila v slalome Svetového pohára. Napriek tomu však predsa aj ona zhrešila.

„Neodolala mojim koláčikom. Špeciálne pre ňu som robila oriešky, tie má veľmi rada,“ smiala sa Veronikina mamina Vierka, ktorá svoju dcéru bola podporiť aj na vyhlásení najlepších športovcov roka. A veru dostala dôležitú úlohu. „Musela som sa starať o trofej, ktorú Veronika dostala za šieste miesto.“

Výbornú náladu na slávnosti mal aj manžel našej lyžiarky Romain. Tomu sa totiž splnilo jedno zo želaní. Mohol si pokecať s hokejovým trénerom Zdenom Cígerom. „Tohto chlapa ja veľmi obdivujem,“ priznal Romain. Dnes sa však už vianočné sviatky pre slovenskú reprezentantku skončili a spolu s manželom i otcom Timotejom Zuzulom, ktorý je jej trénerom vyrazili za športovými povinnosťami.