Na Svetovom pohári v Záhrebe obsadili prvé dve priečky práve slovenské zjazdárky Zuzulová a Vlhová. Podľa Gantnerovej však bol tento úspech len zhodou okolností, pretože veľa favoritiek vypadlo. „Myslím, že kým budú jazdiť Petra, Veronika a Žampovci, nevychováme nové talenty,“ vravela pre sme.sk.

Všetko vygradovalo v americkom Aspene, kde Vlhová zdolala najväčší lyžiarsky fenomén súčasnosti Mikaelu Shiffrinovú na jej pôde. Gantnerová však počas celého 2. kola Vlhovú kritizovala a vravela o jej chybách, akoby sa nič nedialo a akoby slovenská lyžiarka nezdolala takmer neporaziteľnú Američanku.

Po čase sa bývalá lyžiarka dočkala odpovede od skúsenej Velez-Zuzulovej. „Už sa nad tým len zasmejem. S Peťou si to okomentujeme medzi sebou a ďalej to neriešime. Taký človek nás nemôže rozhádzať,“ odkázala Gantnerovej druhá najlepšia slalomárka na svete v relácii Pod lampou, ktorú vysiela portál tyzden.sk.

Spolukomentátorka v televízii RTVS Gantnerová si toho za svoje slová v priamom prenose vypočula a prečítala od fanúšikov veľa. Z historického Svetového pohára v Záhrebe či z heroického víťazstva Vlhovej v Aspene im pokazila športový zážitok. dodala Zuzulová.

Tá sa príliš nechcela vyjadrovať k pokazeným vzťahom so Slovenskom lyžiarskou asociáciou. „Nerada o tom rozprávam. Už mám toho asi dosť. Keď sa snažíte niekde ísť a vidíte, že váš úspech niekomu veľmi vadí, nie vždy je to príjemné. Tým, že sme teraz s Peťou Vlhovou dve a problém vnímame dve spolu, o to sme silnejšie. Niečo také nás už teraz nezastaví,“ povedala s rozvahou.

Počas Svetového pohára sa začalo pošuškávať o naštrbených vzťahoch Zuzulovej práve s Vlhovou. Už vtedy to skúsenejšia z dvojice uviedla na pravú mieru, teraz si tak trochu poťažkala. „Náš vzťah s Peťou je výborný, mám pocit, že aj to nám niekedy ľudia závidia, snažia sa hľadať problémy, kde nie sú. Sme rivalky, ale v súkromí sme ľudia, ktorí si spolu rozumejú a tešíme sa z úspechu tej druhej,“ tvrdí a dodáva aj dojemný odkaz: „Ďakujeme tým ľuďom, ktorí nám držia palce. Uvedomujeme si, že ich je veľmi veľa, to nám robí radosť. Asi aj kvôli nim to robíme.“