Bratislava 17. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)
 
V najbližších dňoch sa víťazka prvého kola prezidentských volieb Zuzana Čaputová vzdá funkcie podpredsedníčky hnutia Progresívne Slovensko

Na snímke kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová

“Pozície podpredsedníčky Progresívneho Slovenska by som sa v druhom kole vzdala, nevidím v tom žiaden problém, aj tak nestíham už aktívne robiť. Možno to urobím hneď zajtra (pondelok, poznámka SITA) alebo v utorok. Pokiaľ ide o členstvo v hnutí, v prípade zvolenia by som sa ho určite vzdala,” vyhlásila Čaputová v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Dodala, že vie byť v prípade zvolenia nezávislou prezidentkou aj vo vzťahu k strane, ktorá jej v rámci kandidatúry pomohla.
Maroš Šefčovič, ktorý postúpil do druhého kola prezidentských volieb, sa ohradil k spájaniu jeho mena so stranou Smer-SD. “Napriek tomu, že ma podporuje Smer-SD, som nezávislý kandidát na post prezidenta Slovenskej republiky, ktorý chce vykonávať svoj mandát nadstranícky a ktorý dokázal, že to vie. Desať rokov som pôsobil ako nezávislý eurokomisár, bez akejkoľvek výčitky voči nezávislému výkonu svojho mandátu. To isté budem robiť aj v úrade prezidenta, ak mi ľudia na Slovensku dajú dôveru a prisahám na Ústavu SR, že budem takto konať. Dokázal som to v živote, v praxi. Mám veľmi silnú osobnú históriu,” konštatoval Šefčovič v diskusii.
 
Príspevok Zuzana Čaputová sa vzdá funkcie v hnutí Progresívne Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy.