Bratislava 26. júla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Polícia vzniesla ďalšie obvinenie voči Alene Zs., Tomášovi Sz. a Zoltánovi A., ktorí sú obvinení aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Taktiež zaistili dve podozrivé osoby Adama H. a Dávida Sz. Všetkých piatich obvinili zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti

Na snímke vpravo Alenu Zs.

Podľa informácii RTVS vyšetrovateľ vzniesol voči Alene Zsuzsovej obvinenie, ktoré sa má týkať plánovaných príprav vrážd advokáta Daniela Lipšica a prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho.

„Doposiaľ na Úrad špeciálnej prokuratúry nebolo doručené žiadne nové uznesenie o vznesení obvinenia k osobe Alena Zs.,” reagovala na otázku TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica, ktorých prípravu vraždy má vyšetrovať aj policajná inšpekcia, na 99 percent lustrovali. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár to povedal vo februári tohto roku s tým, že sa na tom pravdepodobne podieľali policajti.

TV JOJ vie viac o zbraniach v prípade vraždy Kuciaka

Portál TV JOJ noviny.sk priniesol podrobnosti o obvinení piatich osôb z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Polícia obvinenie zakladá na dvoch zaistených samopaloch, ktoré mali byť použité na vraždu prokurátora Maroša Žilinku. Podľa zistení portálu noviny.sk sa k samopalom priznal Miroslav M., ktorý tvrdí, že zavraždil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

Miroslav M. začal spolupracovať s políciou a o samopaloch vyšetrovateľovi podrobne porozprával na výsluchu dňa 11. apríla 2019. Oba samopaly vzor 61 škorpión dobrovoľne odovzdal polícii v deň pri jeho zadržaní v Kolárove.

“Tieto dva samopaly som mal u seba doma asi od augusta 2018. Dal mi ich Zoltán A. Pôvodne mali byť použité na prácu na pána Žilinku, ale nefungovali,” povedal podľa portálu obvinený Miroslav M. a dodal, že samopaly vyskúšali, no zasekávali sa.

Podľa Miroslava M. neboli samopaly použité na žiadnu trestnú činnosť a nevie, pre aké dôvody si ich vlastne Zoltán A. zaobstarával. Miroslav M. je jeden z dvoch obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorí spolupracujú s políciou. Druhým spolupracujúcim je údajný sprostredkovateľ vraždy Zoltán A. Je veľmi pravdepodobné, že práve teraz obaja obvinení polícii odkryli ľudí, ktorí dokázali pre plánované vraždy zabezpečiť oba zaistené samopaly, uzavrel portál.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj