Bratislava 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslava Siváková)

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podporuje aj v tomto roku šírenie betlehemského svetla do miest a obcí po celom Slovensku. Hliadky skautov so svetlom prepraví národný dopravca dvoma rýchlikmi, troma regionálnymi expresmi a 21 osobnými vlakmi po takmer 2300 kilometroch tratí do viac ako 330 staníc a zastávok.
Na snímke vľavo prezident SR Andrej Kiska, ktorý si v nedeľu popoludní prevzal z rúk skautov Betlehemské svetlo na Námestí svätého Egídia v Poprade 17. decembra 2017

Skauti na Slovensku prevzali oficiálne prvýkrát betlehemské svetlo v roku 1990 z Rakúska a odvtedy ho s pomocou železničiarov každoročne distribuujú po celej krajine. “Posolstvo tohto svetla reprezentuje spoločne univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vyznania,” uviedol pri tejto príležitosti Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.
Betlehemské svetlo sa s pomocou skautov dostane aj do obcí bez vlakového spojenia, ako aj do nemocníc, azylových domov, domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti. Budú ho rozdávať veriacim na predvianočných svätých omšiach, bohoslužbách a pobožnostiach, doručia ho aj na Lomnický štít. Vďaka slovenským skautom bude svetlo tradične putovať cez celé Poľsko, pobaltské krajiny a Rusko až na Sibír.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.