Bratislava 21. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Uplynulý týždeň priniesol na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) dve smrteľné zrážky civilných osôb s vlakom
ŽSR evidovali aj jednu zrážku motorového vozidla s vlakom, sedem zmeškaných spojov osobnej dopravy, niekoľko prípadov zranení a vandalizmu. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.
Ilustračné foto

“K zrážke na priecestí došlo v úseku Bytčica – Žilina. Osobný vlak v tomto úseku na priecestí zrazil 23-ročnú ženu idúcu na bicykli. Po prevoze do nemocnice žena zraneniam podľahla,” objasnila Pavliková. V druhom prípade smrteľnej zrážky išlo podľa jej slov o samovraždu v úseku Krásna nad Hornádom – Nižná Myšľa, kde nákladný vlak zrazil a usmrtil muža.
Hovorkyňa ŽSR informovala aj o zrážke motorového vozidla s vlakom. “Na zabezpečenom železničnom priecestí v úseku Levice – Kalná nad Hronom došlo k zrážke rýchlika s autom. Vodič v motorovom vozidle však z miesta nehody ušiel,” uviedla Pavliková.
V tejto súvislosti pripomenula, že pred železničným priecestím si musia vodiči počínať mimoriadne opatrne. Mali by sa najmä presvedčiť, či môžu cezeň bezpečne prejsť. Na priecestiach s dopravnou značkou “Stoj, daj prednosť v jazde!” by mali vozidlo zastaviť na mieste s náležitým rozhľadom na trať a dbať na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje.
Medzi zraneniami, ktoré v uplynulom týždni zaznamenala ŽSR, Pavliková spomenula aj prípad z Bernolákova, kde v železničnej stanici zasiahol muža elektrický prúd z trakčného vedenia po tom, ako vyliezol na súpravu nákladného vlaku. Muž bol v bezvedomí prevezený do nemocnice.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.