Vyšetrovací výbor Ruskej federácie uviedol, že vzorky paliva teraz analyzujú odborníci. Vyšetrovatelia preverujú možnosť, že haváriu stroja typu Tu-154, ktorý sa zrútil dve minúty po štarte z ruského prímorského mesta Soči, spôsobilo nekvalitné palivo. Práve v Soči mal stroj medzipristátie určené na doplnenie paliva.

Ako ďalšie možné príčiny nešťastia vyšetrovatelia zatiaľ nevylúčili ani chybu pilota, zlyhanie zariadení (prístrojov) alebo uviaznutie cudzieho predmetu v motoroch. Havária si vyžiadala životy všetkých 92 ľudí na palube lietadla, medzi ktorými sa nachádzalo 64 členov armádneho umeleckého súboru Alexandrovovci.

Svetoznámy súbor cestoval na novoročný koncert na ruskú vojenskú základňu v Sýrii. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie dnes informoval, že lokalizoval muža, ktorý nakrútil ruské armádne lietadlo, ako sa v nedeľu 25. decembra zrútilo do Čierneho mora.

Ruský hlavný vyšetrovací úrad uviedol, že našiel niekoľko svedkov havárie stroja Tu-154 vrátane spomínaného muža, ktorý nakrútil krátky let lietadla a jeho pád. Výbor však nezverejnil jeho totožnosť. Lietadlo patriace ruskému ministerstvu obrany, spadlo do Čierneho mora dve minúty po štarte v prímorskom meste Soči.