Praha 9. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Adam Zreľák sa minulý víkend po únavovej zlomenine opäť zapojil do súťažného zápasu. V drese jeho FK Jablonec nastúpil na premiérových 25 minút v českej lige v súboji proti Bohemiansu 1905 (0:0)

Útočník ŠK Slovan Adam Zreľák

Bývalý hráč Ružomberka a Slovana Bratislava je kapitánom výberu trénera Pavla Hapala, ktorý si vybojoval postup na letné ME v Poľsku. Zreľák má za SR 21 na konte 10 gólov v 12 zápasoch. V A-tíme SR už zaznamenal dva štarty, jeden proti Gibraltaru a jeden proti Gruzínsku, v ktorom aj skóroval. V rozhovore pre idnes.cz 22-ročný útočník uviedol, že česká najvyššia súťaž má o čosi väčšiu kvalitu ako slovenská a sám túži odstať sa do formy pred šampionátom v Poľsku.

“Pred zranením som bol dva roky stále v základnej zostave SR 21, v poslednej dobe kapitán. Teraz sa chystáme na ME do Poľska. Myslím si, že keď začnem hrať v Jablonci a dostanem sa zasa do formy, tak by som mal určite za slovenskú 21-ku hrať. Už sa teším na zrazy, koncom marca máme prvé sústredenie a budeme hrať práve proti Česku. Takže sa teším, že si zahrám proti spoluhráčovi z Jablonca Michalovi Trávnikovi,” povedal Zreľák, o ktorého služby bol pred zranením dokonca záujem v anglickej Premier League: “Bolo to tak, ale padlo to a už to neriešim. Bol to napríklad Leicester ešte predtým ako sa stal majstrom, potom Stoke City či West Ham a dva či tri ďalšie kluby. Niečo boli len špekulácie, niečo sa potvrdilo. Potom to všetko zhatilo zranenie.”

Na otázku čo hovorí na českú ligu, Zreľák odvetil: “Čo sa týka zápasov aj tréningov, je to trošku iná úroveň než na Slovensku. Je tu určite o niečo viac kvality. Som rád, že som v Jablonci a v českej lige. Dúfam, že budem hrať stabilne a moje ďalšie štarty prinesú aj góly, aby Jablonec vyhrával.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.