Helsinki 26. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Markku Ulander/Lehtikuva)

Životy troch vojakov a jedného cestujúceho si vyžiadala zrážka osobného vlaku s vojenským nákladným autom, ku ktorej došlo vo štvrtok ráno pri meste Raasepori na juhu Fínska. Ďalších 11 osôb utrpelo zranenia, informovala agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.
Na snímke polícia na mieste nehody

Podľa spresnených údajov sa nehoda stala na nechránenom železničnom priecestí, cez ktoré prechádzalo terénne vojenské vozidlo typu Sisu SA-150 s ôsmimi vojakmi. Tí sa zúčastňovali na vojenskom cvičení v južnej časti Fínska, uviedol armádny hovorca Jörgen Engroos.
Oblastný policajný náčelník Mats Sjöholm sa vyjadril, že príčina nešťastia je predmetom vyšetrovania, poukázal však na nepriaznivé počasie sprevádzané snežením. Zranené osoby boli prevezené do nemocníc, pričom neboli známe podrobnosti o ich stave.
Svoj zármutok v súvislosti s úmrtím vojakov vyjadrili fínsky minister obrany Jussi Niinistö, ako aj hlavný veliteľ ozbrojených síl Jarmo Lindberg. Vlajky vo všetkých vojenských zariadeniach v krajine nariadil minister spustiť na pol žrde, uviedla fínska verejnoprávna vysielacia spoločnosť YLE.
Fínsky prezident Sauli Niinistö vydal kondolenčné vyhlásenie, v ktorom túto udalosť označuje za “nešťastnú tragédiu”. Upozornil, že obeťami sú branci “slúžiaci svojej vlasti”. Mesto Raasepori, známe aj pod švédskym názvom Raseborg, sa nachádza pri južnom pobreží Fínska, približne 85 kilometrov juhozápadne od Helsínk.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.