Salisbury 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Filippov)
 

Muž a žena, ktorí boli zranení počas posledného incidentu v Salisbury, boli prepustení z nemocnice, ako uviedla polícia Wiltshire County na Twitteri.

Ilustračné foto

“Obaja, ktorí boli odvezení do nemocnice po incidente v centre mesta v nedeľu večer, boli prepustení. Neberieme tento incident ako podozrivý,” uvádza sa v správe.
Muž a žena 16. septembra v reštaurácii Prezzo v centre Salisbury náhle pocítili nevoľnosť. Polícia urobila testy a vylúčila použitie nervovo paralytickej látky a už nepovažuje tento incident za podozrivý. Britské média označili „najmenej jedného” z priotrávených za Rusa. Na ruskom veľvyslanectve v Londýne Sputniku oznámili, že britská strana doteraz nepredložila žiadne údaje o tom, že by medzi poškodenými osobami boli Rusi. Neskôr britské médiá informovali, že žena sa volá Anna Šapirová, je bývalá občianka Ruska.
Britské úrady predtým oznámili, že identifikovali dvoch ruských občanov, ktorí stoja za otravou bývalého ruského agenta Sergeja Skripala, ktorá sa odohrala 4. marca. Ide o Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Britská premiérka Theresa Mayová z incidentu obvinila ruskú vojenskú spravodajskú službu, ktorá konala na príkaz najvyššieho vedenia krajiny. Moskva svoju účasť popiera.
 

Príspevok Zranených z posledného incidentu v Sailsbury pustili z nemocnice zobrazený najskôr Hlavné správy.