Bratislava 10. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Podľa zákulisných informácii portálu Pluska.sk pribudne ku prezidentským kandidátom meno zakladateľa hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Stále však nie je vylúčené, že strana nominuje aj poslankyňu Veroniku Remišovú, ktorá nedávno prevzala líderskú taktovku v strane

Na snímke predseda OĽaNO Igor Matovič

Doteraz sa v súvislosti s OĽaNO hovorilo viac práve o nominácii Remišovej. Podľa Plusky sa ale teraz v hnutí viac spomína meno Igora Matoviča.
Veronika Remišová sa nedávno stala jednotkou v strane a zastáva tiež funkciu predsedníčky poslaneckého klubu.
Na otázku, či OĽaNO nominuje Matoviča ako prezidentského kandidáta samotný poslanec odpovedal: “Neviem o tom, fakt,” uviedol krátko Matovič.
Pravdepodobným scenárom je, že OĽaNO príde s menom kandidáta na post hlavy štátu po októbrových komunálnych voľbách, ako to plánujú oznámiť aj vládne strany Smer-SD a SNS.
Bývalý šéf hnutia Matovič sa nachádza aj na zoznamoch stávkových kancelárii ako potenciálny kandidát, avšak veľké šance sa mu nedávajú. Na jeho výhru vypísala napríklad stávková kancelária Fortuna kurz 100, a preto patrí medzi kandidátov, ktorí majú najmenšie šance stať sa prezidentom SR.
 
Príspevok Zosadí Matovič Remišovú z pomyselného trónu a bude kandidovať na prezidenta? zobrazený najskôr Hlavné správy.