Bratislava 6. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Zvyšovanie dôchodkového veku je dlhodobo diskutovanou témou už od júna 2012, kedy Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR predložilo návrh zákona, ktorého ustanovenia, týkajúce sa neustále sa zvyšujúceho veku odchodu do dôchodku nadobudol účinnosť od 1. januára 2017.
Na snímke predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský

Neustále zvyšovanie veku odchodu do dôchodku je veľkým problémom nie len pre zamestnancov v automobilovom priemysle, ale aj v iných oblastiach , v ktorých je náročnosť náplne práce nezlučiteľná so zamestnávaním ľudí vo vyššom veku.
„Som zástancom jednoznačnej zákonom stanovenej výšky odchodu do dôchodku, s možnosťou pre skorší odchod bez krátenia výšky dôchodku. Sme pripravení spolupracovať pri vytvorení takéhoto mechanizmu. Je dôležité v ňom zohľadniť zdravotný stav zamestnancov, rizikové práce, a tiež ženy z pozície matiek, pretože v mnohých štátoch EÚ je ich odchod do dôchodku nižší než u nás,“ zdôraznil Zoroslav Smolinský, predseda Moderných odborov Volkswagen.
Rovnako sa musíme zaoberať aj výškou takto ustanovených dôchodkov a ich valorizáciou s narastajúcim vekom, pretože nezanedbateľná je aj výška dôchodku, z ktorého má človek financovať svoje živobytie.
Redakciu informoval Zoroslav Smolinský predseda Moderných odborov Volkswagen

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.