Zóny pohraničnej bezpečnosti USA považuje Damask za otvorenú agresiu

Zóny pohraničnej bezpečnosti USA považuje Damask za otvorenú agresiu

Damask/Washington 15. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Voskresensky)

Damask hodnotí ako otvorenú agresiu voči jeho suverenite a hodnotám Sýrie vyhlásenie USA o vytvorení zón pohraničnej bezpečnosti v Sýrii, stojí vo vyhlásení sýrskeho ministerstva zahraničných vecí.
Ilustračné foto: Damask

Ako predtým informovali médiá, koalícia na čele s USA v Sýrii pripravuje “sily pohraničnej bezpečnosti” pre ochranu zóny, ktorú má pod kontrolou. Rozmer síl dosiahne 30 tisíc ľudí.
“Sýria rozhodne odsudzuje rozhodnutie USA ohľadom ozbrojených bánd na severovýchode krajiny, jedná sa o jasnú agresiu voči suverenite a územnej celistvosti Sýrie a o ďalšie porušovanie noriem medzinárodného práva,” cituje rozhodnutie sýrska národná spravodajská agentúra SANA.
Na ministerstve zahraničia uviedli, že rozhodnutie administratívy USA je časťou likvidačného programu Washingtonu v regióne, ktorý má za cieľ zhoršenie situácie a vyostrenie nezhôd, a tiež sa jedná o brzdenie riešenia krízy.
“Zároveň tým ukazuje svoju nevraživosť k arabským národom a slúži americko-sionistickému projektu v regióne,” stojí vo vyhlásení.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)