Washington 9. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Gerardo Bello)

Vo veku 46 rokov zomrela manželka syna amerického senátora Bernieho Sandersa, ktorý sa uchádza o nomináciu Demokratickej strany USA v prezidentských voľbách v roku 2020. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie pohrebného ústavu v meste Burgettstown v americkom štáte Pensylvánia

Na snímke Bernie Sanders

Raine Riggsová, manželka Sandersovho syna Leviho, podľa informácií AP skonala uplynulú sobotu, krátko po tom, ako jej diagnostikovali rakovinu. Zomrela tak práve v deň, keď sa jej svokor, 78-ročný Bernie Sanders vrátil do svojho domovského štátu Vermont z Las Vegas, kde minulý utorok utrpel infarkt.

Riggsová pracovala ako neuropsychologička. Podľa nekrológu viedla niekoľko rokov oddelenie behavoriálnej medicíny na lekárskej fakulte v štáte New Hampshire, pričom na tamojšej fakultnej nemocnici zriadila oddelenie paliatívnej starostlivosti.

So svojím manželom Levim Sandersom, ktorý sa v roku 2018 neúspešne pokúšal stať kongresmanom za štát New Hampshire, sa spoznala, keď obaja pracovali vo vývarovni pre chudobných v štáte Vermont. Pár má spolu tri deti.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj