Francúzska herečka Mireille Darcová zomrela dnes vo veku 79 rokov. Oznámila to rozhlasová stanica RTL s odkazom na jej rodinu, bez toho, aby upresnila príčinu smrti. Umelkyňa trpela rôznymi zdravotnými problémami a minulý rok bola hospitalizovaná kvôli krvácaniu do mozgu.

Na konte mala množstvo filmov, z ktorých niektoré, ako napríklad Ice Bone alebo The Death of a Rage, jej priniesli lásku k životu a bývalého manžela Alaina Delona. S veľkým úspechom sa stretli aj jej dve komédie s Pierrom Richardom, Veľký blondín s čiernou topánkou a Návrat veľkého blondína.

Zdroj: YouTube

​Darcová, ktorá patrila k symbolom francúzskeho filmu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, hrávala v desiatkach celovečerných filmov, aj s najväčšími hviezdami francúzskej kinematografie, počnúc Jean Gabinom, s ktorým sa stretla v roku 1964 vo filme Monsieur.

Vo filme sa Borsalino objavil nielen popri Delonovi, ​​ale aj Jeanovi Paulovi Belmondovi. Tiež si zahrala s Louisom de Funèsom, Claudeom Brasherom, Linom Venturom a mnohými ďalšími hviezdami.

Zdroj: Reuters

Dcéra zahradníka z Toulonu, menom Mireille Aigrozová, vyrastala v Provence. Po strednej škole skúšala o šťastie v Paríži. Pracovala ako modelka a prelomom pre ňu bolo stretnutie s režisérom Lautnerom v roku 1963, ktorý jej dala hlavnú úlohu vo filme Galia.

Režijné ambície si naplnila v roku 1988, keď podľa románu Katherine Pancolovej napísala a natočila film Barbarque. Na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia prešla náročnou operáciou v dôsledku srdcovej chyby, neskôr sa stala účastníčkou ťažkej autonehody. Obe rany osudu prekonala. 

S Delonom, s ktorým udržiavala priateľské vzťahy spolupracovala aj v televízii a divadle.