Londýn 6. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Leonard Brown)

Vo veku 94 rokov zomrela v pondelok Honor Blackmanová, britská herečka, ktorá sa preslávila najmä rolou Bondovho dievčaťa Pussy Galore vo filme Goldfinger z roku 1964, ako aj postavou Cathy Galeovej v seriáli The Avengers (Pomstitelia)

Na snímke Honor Blackmanová

Ako s odvolaním sa na príbuzných informovala britská rozhlasová stanica BBC, Blackmanová zomrela prirodzenou smrťou vo svojom dome v meste Lewes v grófstve East Sussex.

Bondovka Goldfinger, kde hrala po boku Seana Conneryho, je hodnotená ako jeden z najlepších filmov celej série. Blackmanová bola o päť rokov staršia ako Connery a bola považovaná za najstaršiu herečku, aká kedy hrala na Bond girl.

Za svoju viac ako 60 rokov trvajúcu kariéru Blackmanová hrala v 60 filmoch a televíznych seriáloch.

Jej hviezdnym obdobím boli 60. roky, keď si zahrala v spomínanej bondovke. V druhej polovici 60. rokov účinkovala aj v zahraničných filmoch, pričom spolupracovala so Simone Signoretovou, Jean Sebergovou, Brigitte Bardotovou či Deanom Martinom. V 70. rokoch jej sláva postupna pohasínala a vo filmoch sa jej ušli čoraz menšie roly. Zahrala si však s Charlesom Bronsonom, Christopherom Leem i mladou Natassjou Kinskou.

K jej úspešnej kariére patrili aj divadelné roly v produkciách ako Zvuk hudby, My Fair Lady a Kabaret.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj