Vo veku 60 rokov dnes zomrela americká herečka Carrie Fisherová, ktorá sa preslávila rolou princeznej Leiy v kultovej filmovej sci-fi sérii Hviezdne vojny. S odvolaním sa na hovorcu rodiny to uviedol americký časopis People. Fisherová v piatok utrpela počas letu z Londýna do Los Angeles infarkt.

Debutovala v roku 1975

S hlbokým zármutkom Billie Lourdová potvrdzuje, že jej milovaná matka Carrie Fisherová dnes ráno o 08:55 (17:55 SEČ) zomrela,“ uviedol hovorca rodiny Simon Halls v krátkom vyhlásení.

Fisherová v piatok utrpela masívny srdcový infarkt asi 15 minút pred pristátím lietadla, ktoré bolo na ceste z britskej metropoly na západné pobrežie USA.

Fisherová bola hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Pred kamerou Fisherová debutovala v roku 1975 v komédii Šampón. Potom študovala rok a pol herectvo v Londýne. V Hviezdnych vojnách sa prvýkrát predstavila v roku 1977 ako neohrozená princezná Leia, ktorá je dcérou Padmé Amidaly a Anakina Skywalkera.

Bola aj úspešnou spisovateľkou

Do ságy sa vrátila v roku 2015 v novom diele Star Wars: Sila sa prebúdza. Zahrala si tiež v romantickej komédii Keď Harry stretol Sally (1989) alebo v komédii Ženy (2008).

Tento rok v novembri Fisherová vydala svoje memoáre, v ktorých okrem iného odhalila, že počas natáčania Hviezdnych vojen udržiavala milostný pomer s hercom Harrisonom Fordom, ktorý vo filme stvárnil Hana Sola. Fisherová vtedy mala 19 rokov a ženatý Ford 33.

V minulosti napísala Fisherová niekoľko úspešných kníh, v ktorých opísala okrem iného svoj boj so závislosťou na kokaíne a liekoch aj s psychickou chorobou.