New York 19. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Vo veku 75 rokov zomrela v noci na utorok americká herečka a režisérka Penny Marshallová. Informovala o tom v stredu agentúra AP

Na snímke Penny Marshallová

Slávnou sa stala rolou v seriáli Laverne & Shirley, ktorý sa vysielal v rokoch 1976-83 a v USA sa tešil veľkej obľube. Od hereckej práce sa dostala aj k režírovaniu – najprv niekoľkých epizód tohto seriálu a neskôr i k celovečerným filmom.
Prvým takým bola snímka Jumpin’ Jack Flash (1986) s Whoopi Goldbergovou v hlavnej úlohe.
Neskôr Marshallová režírovala aj hollywoodske kasové trháky: film Veľký (1988) v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom či Veľké víťazstvo (1992), komédiu o začiatkoch ženského profesionálneho bejzbalu počas druhej svetovej vojny.
Vďaka filmu Veľký – o chlapcovi, čo si želá byť dospelým – sa Marshallová stala prvou režisérkou v dejinách Hollywoodu, ktorej film zarobil viac ako 100 miliónov dolárov. Tento film súčasne naštartoval i hviezdnu kariéru herca Toma Hanksa.
Úspešná bola aj jej životopisná snímka Čas prebúdzania z roku 1990, v ktorej hrali Robert de Niro a Robin Williams. Tento film získal tri nominácie na prestížne filmové ceny Oscar.
Ako spresnila AP, Penny Marshallová zomrela 17. decembra vo svojom dome v Los Angeles na komplikácie súvisiace s cukrovkou.
 
Príspevok Zomrela americká herečka a režisérka Penny Marshallová zobrazený najskôr Hlavné správy.