Zomrel starší brat bývalého prezidenta Hollanda

Paríž 19. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Georges Gobet)

Hollande uviedol, že jeho brat zomrel na rakovinu
Vo veku 64 rokov zomrel Philippe Hollande, brat bývalého francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda. Informovala o tom dnes francúzska spravodajská televízia BFMTV.
Na snímke Francois Hollande

Philippe Hollande, ktorý bol džezovým hudobníkom, zomrel v noci na štvrtok v nemocnici v Antibes na Azúrovom pobreží na juhu Francúzska. V posledných hodinách života mu okrem jeho družky a syna bol nablízku aj jeho brat, bývalý prezident Hollande.
Ten pre denník Nice-Matin uviedol, že jeho brat zomrel na rakovinu, pričom chorý bol niekoľko mesiacov. V pondelok si jeho stav vyžiadal hospitalizáciu.  Magazín Le Point napísal, že Philippe Hollande žil v Cannes, kde býva aj 94-ročný otec Hollandovcov, Georges.
Philippe Hollande bol síce členom miestnej pobočky Socialistickej strany, ale do politiky sa aktívnejšie nezapájal. Jeho 62-ročný brat Francois zastával od mája roku 2012 funkciu prezidenta Francúzskej republiky. Elyzejský palác v Paríži opustil uplynulú nedeľu, keď sa úradu hlavy štátu ujal víťaz druhého kola nedávnych prezidentských volieb Emmanuel Macron.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)