Bratislava 3. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Photo by Joel Ryan/Invision/AP)

Vo veku 74 rokov zomrel americko-britský herec Peter Mayhew. Naposledy vydýchol v utorok v jeho dome na severe Texasu. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Zanechal po sebe manželku Angie a tri deti. Súkromná posledná rozlúčka sa bude konať 29. júna. Verejná spomienka sa uskutoční začiatkom decembra v Los Angeles

Na snímke americký herec Peter Mayhew

Peter William Mayhew sa narodil 19. mája 1944. Najviac ho preslávila úloha Wookieeho menom Chewbacca, ktorého stvárnil v pôvodnej trilógii Star Wars z rokov 1977, 1980 a 1983, v snímke Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005) a vo filme Star Wars: Sila sa prebúdza (2015). V roku 1997 mu za účinkovanie v pôvodnej trilógii Star Wars udelili filmovú cenu MTV za celoživotné dielo.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj