New York 3. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hannah Yoon/The Canadian Press via AP)

Bývalý kanadský hokejista Red Kelly zomrel vo štvrtok vo veku 91 rokov. Počas dvadsaťročnej kariéry osemkrát získal v NHL Stanleyho pohár. Štyrikrát triumfoval s Detroitom Red Wings, ďalšie pridal s Torontom Maple Leafs. V tomto smere je najúspešnejší hráč v histórii profiligy, ktorý nikdy nehral za Montreal

Na archívnej snímke z 1. februára 2019 bývalý hokejista Detroitu Red Wings Red Kelly

Bývalý obranca ukončil aktívnu kariéru v roku 1967 vo veku 40 rokov, keď pomohol “javorovým listom” k zisku štvrtého Stanleyho pohára za šesť rokov. Kelly patrí k malému počtu hokejistov, ktorých dresy vyradili dva tímy – Detroit v roku 2016, Toronto vo februári 2019. V roku 1969 ho uviedli do Siene slávy, v 2017 ho zaradili medzi sto najlepších hráčov histórie.

“Kelly bol jedným z najlepších v histórii. Skutočne zmenil pohľad na obrancov aj štýl ich hry,” povedal na oficiálnom webe NHL generálny manažér Detroitu Steve Yzerman.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj