Praha 4. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:RŠTV – Vaše internetové zpravodajství Twitter)

Vo veku 72 rokov zomrel novinár, spisovateľ a moderátor Vladimír Kučera. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská televízia ČT24. Kučera bol dlhoročným moderátorom programu venovaného českým a svetovým dejinám Historie.cs

Na snímke Vladimír Kučera

Po absolvovaní žurnalistiky v roku 1974 pracoval Kučera v Ústave zdravotnej výchovy, kde využíval svoje skúsenosti v boji proti fajčeniu a alkoholizmu. V roku 1990 nastúpil do denníka Práce, potom spoluzaložil denník Prostor, po jeho zániku pôsobil v novinách Lidová demokracie a večerníku Večerní Praha. Od roku 1998 bol na voľnej nohe. S Československou a neskôr Českou televíziou pracoval dlhodobo externe.

V posledných desaťročiach sa dramaturgicky podieľal na niekoľkých diskusných cykloch, autorsky na satirickom Stalo se… Scenáristicky pracoval na niektorých dokumentoch (napr. Začátek konce /o auguste 1969/, Hokej, hokej, hokej… /o špecifickom vzťahu českého hokeja a politiky/ atd.). Spolupracoval tiež na sérii dokumentov o priebehu roku 1989 Labyrintem revoluce, cyklu Konečné řešení (seriál o zabití Reinharda Heydricha). Autorsky sa podieľal na programoch Historie.cs a Politické spektrum, ktoré aj moderoval.

Vladimír Kučera bol držiteľom niekoľkých významných ocenení za novinársku, publicistickú a dokumentárnu tvorbu. (Křepelky, medaily Vojty Náprstka Akadémie vied ČR za propagáciu vedy, Elsa, Nadácie Josefa Luxa atď.), uvádza na svojej webovej stránke Česká televízia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj