Vo veku 53 rokov zomrel jeden z najznámejších spevákov George Michael. Informáciu potvrdil jeho vydavateľ.

Príčiny úmrtia zdroje neuviedli. Polícia ale podľa BBC nenašla žiadne podozrivé okolnosti.

S veľkým smútkom môžeme potvrdiť, že náš milovaný syn, brat a priateľ George pokojne zomrel doma počas vianočných sviatkov. Rodina si želá, aby sa rešpektovalo jej súkromie v tejto ťažkej chvíli. Zatiaľ nebude žiadny ďalší komentár,“ uviedlo vo vyhlásení hudobné vydavateľstvo.

Spevák zomrel v Göringu v grófstve Oxfordshire

Michael, ktorý podľa agentúry Reuters po svete predal viac ako 100 miliónov albumov, mal v posledných rokoch množstvo zdravotných problémov, bol niekoľkokrát hospitalizovaný.

Michael, ktorý po svete predal viac ako 100 miliónov albumov, mal v posledných rokoch množstvo zdravotných problémov, bol niekoľkokrát hospitalizovaný.

V roku 2011 strávil niekoľko týždňov v rakúskej nemocnici s vážnym zápalom pľúc. Ochorel vtedy uprostred svojho európskeho turné a dokonca upadol do kómy.

V roku 2013 bol hospitalizovaný, keď vypadol na anglickej diaľnici z idúceho auta. Kvôli bližšie nespresneným problémom bol hospitalizovaný aj v máji 2014.

Autor hitov ako Wake Me Up Before You Go Go alebo Last Christmas, preslávil ale aj škandálmi spojenými s užívaním drog.

V roku 2010 ho súd poslal na osem týždňov do väzenia za riadenie pod vplyvom drog, držanie marihuany a spôsobenie dopravnej nehody, keď narazil so svojím automobilom do obchodu v Londýne.