Zomrel hasič,ktorý strávil celé mesiace na mieste pádu dvojičiek Svetového obchodného centra (WTC) a ktorý loboval za zdravotnú starostlivosť pre kolegov

New York 30. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Zomrel newyorský hasič vo výslužbe Ray Pfeifer, ktorý strávil celé mesiace na mieste pádu dvojičiek Svetového obchodného centra (WTC), prehľadával tam trosky po teroristickom útoku z 11. septembra 2001 a potom bojoval za zdravotnícku starostlivosť pre prvých zasahujúcich záchranárov, hoci on sám už trpel v posledným štádiom rakoviny
Ilustračné foto

Hasičský zbor v New Yorku v pondelok podľa agentúry AP oznámil, že Pfeifer zomrel v nedeľu ráno po osemročnom boji s chorobou vo veku 59 rokov.
Pfeifer patril k ľuďom, ktorí zápalisto lobovali za obnovenie Zadrogovho zákona – na základe tejto legislatívy je poskytovaná pomoc záchranárom, ktorí 11. septembra 2001 prišli po útoku ako prví na miesto zrúteného WTC a ochoreli. Ďalším zapáleným podporovateľom obnovenia zákona bol komik Jon Stewart.
Stewart bol medzi osobnosťami, ktoré v januári 2016 vyjadrili veľké uznanie Pfeiferovi, keď mu newyorský starosta Bill de Blasio slávnostne odovzdával kľúč od mesta.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.