Zlaté Moravce 12. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Účastník futbalovej Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble odštartoval v pondelok prípravu na sezónu 2018/2019 s početnými zmenami v kádri. Odišlo sedem hráčov, v mužstve je dvanásť nových tvárí.

Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce v pondelok 11. júna 2018 odštartovali v Zlatých Moravciach letnú prípravu na novú sezónu Fortuna ligy 2018 – 2019. Uprostred chrbtom hlavný tréner Juraj Jarábek

V Zlatých Moravciach už nepokračujú Pavel Kováč, Denis Horník, Ondrej Šašinka, Róbert Bartolomeu, Juraj Kotula, Marek Rigo ani Haris Harba. Tréner Juraj Jarábek však môže v porovnaní s minulým ročníkom rátať s tuctom: Lukáš Leckéši, Juraj Hejtmánek, Šimon Mišovič, José Casado, Luka Dzirdziguri, Lazar Milošev, Patrik Banovič, José Oliva, Miroslav Gregáň, Igor Zelník, Jakub Švec, Adam Jamrich. Jeho zverenci odohrajú v lete deväť prípravných stretnutí.
ViOn skončil vo FL 2017/2018 na desiatom mieste. “Sme zvyknutí, že tím sa mení každého pol roka. Snažíme sa poskladať čo najlepšie mužstvo, topánka nás tlačí na každom poste. Veľa hráčov, ktorých máme vyhliadnutých, má zmluvy do 30. júna, takže nechcem hovoriť o konkrétnych menách. Rozlúčili sme sa s brankárom Pavlom Kováčom, ktorý odviedol kus poctivej roboty, treba sa mu poďakovať. Jar bola pre nás krutá, najmä výsledkovo, tomu sa chceme vyhnúť. Máme naplánované prípravné stretnutia s kvalitnými súpermi. Celá príprava bude v domácich podmienkach, kde máme všetko, čo potrebujeme. Momentálne sa toho veľa rieši, múdrejší budeme do dvoch týždňov,” povedal Jarábek.
 
Program letnej prípravy A-mužstva FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble pred sezónou 2018/2019:
16. júna: Znojmo (doma)
20. júna: Sereď (vonku)
23. júna: Komárno (doma)
27. júna: Baník Ostrava (vonku)
29. júna: Matersburg (vonku)
4. júla: Skalica (doma)
7. júla: Honvéd Budapesť (vonku)
10. júla: Dubnica (doma)
14. júla: Zlín (vonku)
 
Príspevok Zo Zlatých Moraviec odišlo sedem hráčov, nových je zatiaľ dvanásť zobrazený najskôr Hlavné správy.