Prešov 8. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Onkologickí pacienti Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana (FNsP) v Prešove dostali z tohtoročného výťažku zbierky Deň narcisov 3 000 eur. Financie putovali na nákup dvoch kusov antidekubitného systému Procare auto a jedného invalidného vozíka, ktoré pomôžu pacientom oddelenia klinickej onkológie. Hrubý výnos 23. ročníka celoslovenskej zbierky občianskeho združenia Liga proti rakovine, ktorá sa konala 11. apríla, dosiahol 1,06 milióna eur, čo je najviac v histórii zbierky

Ilustračné foto

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, získaný antidekubitný systém je vhodný na liečbu všetkých stupňov dekubitov a tiež pre pacientov veľmi náchylných k vzniku infekcií. „Je výnimočný svojou schopnosťou automaticky sa prispôsobiť hmotnosti pacienta stlačením jedného tlačidla. Systém skracuje dĺžku ošetrovateľských postupov a zvyšuje bezpečnosť pacientov,“ uviedla Cenková. Invalidný vozík je zasa určený pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu. „Jeho výhodou je jednoduché a ľahké zloženie,“ dodala.

Oddelenie klinickej onkológie FNsP J. A. Reimana Prešov vzniklo 15. marca 1997 odčlenením sa od oddelenia rádioterapie a chemoterapie. Od 1. augusta 2006 je súčasťou kliniky onkológie. Poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre onkologických pacientov Prešovského kraja.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj