Košice 24. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-KR PZ Košice)
 
V prípade dobitého muža, nájdeného v piatok (21.9.) ráno na Popradskej ulici v Košiciach, policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu zabitia 37-ročného Košičana. Ten podľa doterajšieho vyšetrovania po požití alkoholu fyzicky napadol o rok mladšieho muža. Informovala o tom v pondelok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová

Polícia na mieste činu

Pri útoku mal obvinený svoju obeť najprv podkopnúť. “Potom ho päsťou opakovane udieral do oblasti hlavy a tváre. Podľa predbežných výsledkov pitvy bezprostrednou príčinou smrti bol úrazový opuch mozgu,” uviedla Mésarová. Obvinenému Michalovi z Košíc, ktorý je stíhaný väzobne, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.
Dobitého muža našli v piatok bezvedomí pracovníci blízkej firmy. Zraneného previezla záchranná služba do nemocnice, vo večerných hodinách však na následky zranení zomrel. Ešte v ten deň popoludní polícia zadržala osobu podozrivú z tohto skutku.
 
Príspevok Zo zabitia muža v Košiciach polícia obvinila 37-ročného Košičana, stíhaný je väzobne zobrazený najskôr Hlavné správy.