Harasta 24. marca 2018 (HSP/RuVesna/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Zo Sýrie prišla ďalšia dobrá správa, ktorú publikoval portál RusVesna.  Sýrske vládne sily už pred niekoľkými dňami zlikvidovali celistvý kotol vo východnej Ghute a rozdelili ho na  štyri časti (jedna z oblastí je už vyriešená). Včera sýrske vládne sily dobyli ďalší kotol, oslobodili mesto Harasta vo východnej Ghute, ktoré predstavovalo jednu z najväčších strategických základní proamerických teroristov. Takže ďalšia časť z obkľúčených enkláv teroristov sa už ocitla vo vládnych rukách, ostáva už oslobodiť len dve oblasti.

Snímka z videa

Teroristi z Ahrar as Sham odmietli poslúchnuť Američanov a pred istou smrťou dali prednosť odsunu na autobusoch smerom do Idlibu. Podobný úspešný postup odsunu teroristov Sýrčania a Rusi praktizovali už v Aleppe. V Idlibe sa tak sústreďujú všetky zvyšky protiasadovských bánd, ktoré sa v oblasti nachádzajú v nezávideniahodnom postavení. Financií je primálo, členov bánd priveľa, čo vedie k rastu napätia medzi teroristickými zoskupeniami a takisto aj k ozbrojeným konfliktom. Čím viac teroristov sa vo vzájomných hádkach v Idlibe zlikviduje, tým lepšie pre Sýriu. Harastu opustilo niekoľko stoviek proamerických teroristov aj s rodinnými príslušníkmi.
Takže ešte vládne vojská musia vyčistiť oblasť Zamalka, Džobar a Arbin, podľa viacerých informácii teroristi už rokujú aj v týchto oblastiach so sýrskymi vyjednávačmi o odsune do Idlibu. Problematickým sa ukazuje byť mesto Duma, kde sa opevnilo najtvrdšie jadro protiasadovských proamerických teroristov, podľa viacerých indícii v Dume sa môžu nachádzať aj príslušníci amerických špeciálnych jednotiek.

Mapa
Mapa

Vládne vojská už oslobodili dolinu Ain Tarma, v ktorej sa nachádza množstvo fariem, ktoré v minulosti zásobovali Damask potravinami. Oblasť už zbavujú mín sýrski ženisti a obyvatelia oslobodených oblastí sa konečne tešia z mieru a faktu, že už nie sú rukojemníkmi proamerických teroristov.
 
Video

 
Príspevok Zo Sýrie prišla ďalšia dobrá správa, sýrske jednotky oslobodili Harastu zobrazený najskôr Hlavné správy.