Varšava 9. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-)

Finančnú a ďalšiu pomoc prisľúbila dnes poľská premiérka Beata Szydlová preživším z obytného domu, ktorý sa v sobotu zrútil v meste Šwiebodzice. Spod sutín domu napokon záchranári vytiahli šesť obetí, štyria ďalší nájomníci vyviazli so zraneniami

Záchranári a hasiči zasahujú po zrútení obytného domu v meste Šwiebodzice v Dolnosliezskom vojvodstve v juhozápadnom Poľsku 8. apríla 2017.

Szydlová navštívila miesto tragédie v juhozápadnom Poľsku a preživším prisľúbila pomoc od štátu. Niekoľko detí stratilo rodičov a päť rodín je teraz bez strechy nad hlavou, popísal situáciu starosta Bogdan Kozuchowicz.

Príčiny nehody zisťuje tím odborníkov. Išlo o budovu z obdobia pred druhou svetovou vojnou. Objekt nedávno renovovali a podľa úradov mal byť v dobrom technickom stave. V dome bývalo celkovo 18 osôb.

Podľa prvých vyhlásení hasičov zrútenie s najväčšou pravdepodobnosťou zavinil výbuch plynu.

Prehľadávanie sutín záchranári ukončili dnes ráno.

Premiérka Szydlová o celej situácii v meste Šwiebodzice hovorila ešte v sobotu telefonicky s prezidentom Andzrejom Dudom, uviedol pre tlačovú agentúru PAP hovorca prezidentskej kancelárie Marek Magierowski. Vláda podľa neho vyhlásenie štátneho smútku nateraz neplánuje.

Duda a Szydlová vyjadrili sústrasť rodinám obetí v sobotu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.