Budapešť 13. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
V nedeľňajších štyroch doplňujúcich voľbách starostov a primátorov v Maďarsku vyhrali dvaja kandidáti vládneho bloku Fidesz-KDNP; ďalšie dva posty obsadili nezávislí kandidáti. Informoval o tom spravodajský server Index.hu, ktorý konštatoval, že v týchto voľbách opozičné strany “akoby ani neexistovali”.

Ilustračné foto

V obci Felcsút vo Fejérske župe, ku ktorej má premiér Viktor Orbán mimoriadne blízky vzťah, odstúpil starosta Lőrinc Mészáros. Nahradí ho kandidát Fideszu–KDNP László Mészáros so ziskom 89 percent hlasov.
Kandidát vládneho bloku zvíťazil aj vo voľbách mestečka Pásztó v Novohradskej župe. Tam bola v apríli mestská samospráva pre vážne nezhody rozpustená. V nedeľňajších voľbách tesne porazil Attila Farkas (Fidesz-KDNP) nezávislého kandidáta a doterajšieho primátora Gábora Dömsödiho.
V meste Balmazújváros v Hajducko-biharskej župe, kde predchádzajúcu primátorku Margit Veresovú odsúdili za trestný čin korupcie, vyhral nezávislý kandidát Péter Hegedüs, podporovaný opozičnými stranami.
Starostom obce Sorkikápolna vo Vašskej župe bude nezávislý kandidát Béla József Fodor, ktorý porazil takisto nezávislú kandidátku Judit Tóthovú-Plózerovú.
 
Príspevok Zo štyroch doplňujúcich volieb starostov v Maďarsku dvoje vyhral vládny blok zobrazený najskôr Hlavné správy.