Ulm 15. novembra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Franziska Kraufmann)

Polícia nemeckého mesta Ulm vyšetruje päť žiadateľov o azyl, ktorí sú podozriví zo znásilnenia štrnásťročnej dievčiny. Polícia vo svojej správe uviedla, že sa zločin stal v noci 1. novembra. Obeť sa pred činom stretla s piatimi migrantmi vo veku od 14 do 26 rokov, z ktorých jedného poznala. Potom nasledovala týchto päť utečencov do bytu podozrivého. V byte ju utečenci znásilnili. Dievčina sa neskôr zverila svojim rodičom

Ilustračné foto

Prípad pripomína podobný čin skupinového znásilnenia, ktorý sa stal vo Freiburgu. Polícia tam minulý piatok dočasne zatkla troch podozrivých sexuálnych delikventov. Podľa vyšetrovateľov sú však dvaja podozriví vo veku 14 a 24 rokov znova prepustení.

Na rozdiel od prípadu z Ulmu, freiburská polícia nechcela komentovať národnosť podozrivých, lebo to vraj to nemá pre postup vyšetrovania žiadny význam.

V októbri minulého roka došlo v meste Freiburg im Breisgau k skupinovému znásilneniu väčšieho rozmeru. Tam znásilnilo mladú ženu až jedenásť podozrivých, väčšinou žiadateľov o azyl.

Andrea Lopatková

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj