Bratislava 16. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)
 
Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyzvalo poslanca obecného zastupiteľstva obce Medzany (okr. Prešov) Antona Vaňa, ktorý hrubým spôsobom narušil priebeh prezidentských volieb, aby sa urýchlene vzdal poslaneckého mandátu. Vaňo v komunálnych voľbách kandidoval za OĽANO. Ako uviedol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky, takéto správanie nie je hodné poslanca obecného zastupiteľstva

Ilustračné foto

Podľa medializovaných informácií v popoludňajších hodinách Vaňo pod vplyvom alkoholu zobral volebnú urnu z miestnosti a hodil ju na cestu. Na mieste preto zasahovali policajti. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. Voľby boli v Medzanoch prerušené v čase od 18:50 do 20:06, keďže bolo potrebné overiť, či nedošlo k odcudzeniu lístkov alebo manipulovaniu hlasovania. O tento čas bolo potrebné predĺžiť aj hlasovanie v obci. Moratórium sa preto predlžuje do 23:16, až po skončení moratória začne štatistický úrad zverejňovať výsledky prvého kola prezidentských volieb.
 
Príspevok Zničil volebnú urnu: OĽaNO vyzvalo svojho poslanca obce Medzany, aby sa vzdal mandátu zobrazený najskôr Hlavné správy.