Bratislava 26. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Opatrenia proti zneužívaniu vojenských uniforiem, nový typ záchraniek na prepravu pacientov a zmeny pre trh s tabakovými výrobkami ukončili prvý rokovací deň 43. schôdze Národnej rady SR. O návrhoch majú rozhodnúť poslanci v stredu hlasovaním, keď poslancov okrem iného čakajú zmeny pri výbere kandidátov na európskeho prokurátora

Na snímke rokovanie 43. schôdze Národnej rady

Za neoprávnené používanie vojenských uniforiem a označenia Ozbrojených síl (OS) SR by mali po novom hroziť sankcie až do výšky 500 eur. Počíta s tým novela zákona o ozbrojených silách. Opatrením ministerstvo obrany reaguje na problém s extrémistickými polovojenskými organizáciami.
Nový typ ambulancie zdravotnej záchrannej služby (ZZS), ktorá má slúžiť na prepravu pacientov, zavádza novela zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Návrh predložilo ministerstvo zdravotníctva.
Poslanci rokovali aj o zmenách pre trh s tabakovými výrobkami. Tento trh by mal byť pod väčším drobnohľadom. Zabezpečiť to má novela zákona o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov. Návrhy prešli poslanci takmer bez diskusie.
Do lavíc sa vrátia v stredu, keď ich okrem iného čaká návrh zákona o výbere kandidátov na funkciu európskeho prokurátora a európskeho delegovaného prokurátora v Európskej prokuratúre. Ten by mal vypustiť pri výbere kandidátov na funkciu európskeho prokurátora vekové obmedzenie 40 rokov.
 
Príspevok Zneužívanie vojenských uniforiem a nový typ záchraniek ukončili rokovanie zobrazený najskôr Hlavné správy.