Slovensko 27. februára 2018 (HSP/Foto: Facebook)

Už tento piatok sa v Bratislave uskutoční pochod s názvom Nechceme späť 90-te! Pochod za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Pôvodný dátum 13. marca bol zmenený na 2. marca.

Začiatok pochodu je naplánovaný na 17.00 hodinu na Hviezdoslavovom námestí. Zmenu dátumu organizátor Peter Nady odôvodnil budúcotýždňovými jarnými prázdninami, hoci prázdniny na západnom Slovensku trvajú od 5. do 9. marca.
Nagy pracuje ako projektový manažér, ktorý má na starosti inzertné a ekonomické prejekty vydavateľstva denníka SME Petit Press. Jeho manželka, spoluorganizátorka, pracuje ako projektová manažérka v neziskovej organizácii Živica.
Ďalšími organizátormi sú už známe mená z akcie Veľký protikorupčný pochod Dávid Straka, Róbert Martin Hudec, Adam Bajo a Karolína Farská, ktorý sa uskutočnil aj pod taktovkou novinárov z Denníka N.
Organizátori pochodu pôvodne spájali pochod aj s menami Ladislav Bašternák a Marián Kočner, čo pôsobilo ako zneužívanie tragickej udalosti.
K účasti na pochode nepriamo vyzýva aj súkromné Fun Rádio. Podľa bývalého poslanca NR SR a ministerstva vnútra Daniela Lipšica kľúčový bude tlak verejnosti. Ten podľa jeho slov na Slovensku funguje. Lipšic tvrdí, že ak sa zmobilizuje verejná mienka, tak to môže mať veľký dopad.
Lipšic zároveň šíri informáciu, že na Slovensku stále máme „biele goliere, ktoré táto vláda chránila a chráni. Ak títo ľudia majú pocit, že sa im nedarí, tak sa môžu uchýliť až k vražde. Nemám o tom žiadne ilúzie. K objednávke vraždy mohli prispieť skôr predstave niektorých mafiánov, že sú nedotknuteľní.“

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.