Bratislava 18. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Známi sú noví navrhnutí členovia predstavenstiev troch mestských spoločností v Bratislave z prvých výberových konaní. V uplynulých dňoch vyberali odborníkov zodpovedných za ekonomiku a financie v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s. (BVS), Dopravnom podniku Bratislava, a. s. (DPB) a spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a. s. (OLO)

Na snímke primátor Bratislavy Matúš Vallo

V prípade posledného uvedeného podniku komisia vyberala aj člena predstavenstva pre technický úsek. Komisia odporučila mená vybraných uchádzačov primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi, definitívne o nich rozhodne mestské zastupiteľstvo. Informovalo o tom v utorok agentúru SITA Hlavné mesto SR Bratislava v tlačovej správe.

Za člena predstavenstva OLO pre technický úsek komisia odporučila vymenovať Andreja Rutkovského. O túto pozíciu sa uchádzalo spolu štrnásť záujemcov, komisia z nich pozvala na vypočutie 13. septembra štyroch popri Rutkovskom Matúša Babku, Tomáša Murajdu a Juraja Schwarza.

Za člena predstavenstva spoločnosti OLO zodpovedného za ekonomický a finančný úsek komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Pavla Rudyho. A to na základe všetkých zhromaždených materiálov, vystúpení uchádzačov, hodnotenia a následného hlasovania. Do výberového konania o tento post bolo doručených dvadsať kompletných prihlášok, pred komisiu sa 4. septembra predstavili traja uchádzači, okrem Rudyho Alexander Dobiáš a Pavel Matoušek.

Vo výberovom konaní na člena predstavenstva BVS pre ekonomický a finančný úsek sa tiež 4. septembra predstavili štyria kandidáti – Viktor Primus, Emerich Šinka, Ladislav Tručka a Denisa Voleková. “Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Emericha Šinku,” uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla. V ďalšom výberovom konaní na člena predstavenstva DPB pre ekonomický a finančný úsek komisia 5. septembra vypočula piatich uchádzačov – Ivana Bošňáka, Mariána Kolembusa, Michala Koppera, Miroslava Uhrína a Silvestera Zemesa. Spomedzi nich napokon odporučila Bošňáka.

Všetky podrobné informácie o týchto výberových konaniach, vrátane životopisov uchádzačov vypočutých pred komisiou a zápisníc z výberových konaní sú zverejnené na: https://bratislava.sk/sk/vyberove-konania-clenov-predstavenstiev-mestskych-podnikov-a-organizacii. “Keďže si ctíme zásadu transparentnosti, rozhodli sme sa nad rámec nových pravidiel výberových konaní zverejniť aj mená všetkých prihlásených uchádzačov, s výnimkou tých, ktorí odvolali súhlas so spracovaním osobných údajov,” poznamenal Bubla.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj