Kyjev 1. júna 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)
 
Ukrajina priniesla šokujúcu správu o tom, že ruský novinár Arkadij Babčenko bol v Kyjeve zavraždený. Ihneď na to sa roztrhlo vrece s verziami kto za tým mohol stáť. Známi českí slniečkári Jakub Janda, a Ondrej Soukup okamžite našli vinníka. “Všetko smeruje samozrejme k Rusku.” Po tom, čo sme sa dozvedeli, že novinár žije a vražda bola zinscenovaná, stoja ich statusy na sociálnej sieti naozaj za to.

Na snímke ruský novinár Arkadij Babčenko

Kyjev a ukrajinská národná polícia v utorok informovali o zabití 41-ročného Babčenka, známeho vojnového novinára a kritika Kremľa. Novinára podľa nich napadli v jeho dome v Kyjeve a niekoľkokrát naňho vystrelili. Babčenka údajne našla jeho manželka a zavolala záchranku, strelným zraneniam podľahol pri prevoze do nemocnice.
Smrť ruského novinára Arkadija Babčenka však zinscenovali ukrajinské tajné služby. Novinár žije a predstúpil v stredu pred novinárov na tlačovej konferencii v Kyjeve. Informovali o tom tlačová agentúra AP a spravodajská televízia Sky News.
Známi českí slniečkári však po správe o zavraždení novinára, ihneď vedeli kto je za to zodpovedný: “Arkadija Babčenka zabila atmosféra nacionalizmu a nenávisti, vyhrážali sa mu v priamom prenose ruskej štátnej televízie, jeho vražda mohla byť nariadená aj z nejakých, vyšších miest v Rusku,” napísal novinár Ondřej Soukup.
Ďalší známy slniečkár Jakub Janda z Think-thanku “Evropské hodnoty” to videl podobne: “Ďalší ruský demokratický novinár bol zavraždený a jeho hlavným nepriateľom bola Putinova mafia. Mám hlboký rešpekt k tým, ktorí nasadzujú život v boji s krutou a hnusnou Putinovou diktatúrou v prvej línii. Bez slobodných novinárov demokraciu mať nebudeme, preto ich musíme toľko brániť a chrániť. Útok na novinára je útokom na slobodu každého z nás.”
Prozápadní fanatici tak opäť raz ukázali, že im na faktoch vôbec nezáleží. Pred sebou vidia jediného nepriateľa a to je Rusko, ktoré je zodpovedné už aj za to, čo sa nikdy nestalo.

Geniální Babčenkův trolling spustil klasickou reakci oikofobních plaček. Pozor, není nic agresivnějšího než zklamaný neuspokojený masochista! Nebyla to pravda, ale stejně jsme ho zabili!
Uverejnil používateľ Eva Ave Shuvani 30. máj 2018

Samuel Gdovin
 
Príspevok Známi slniečkári sa poriadne zosmiešnili: Novinár Babčenko žije , no oni hneď vedeli kto ho zavraždil zobrazený najskôr Hlavné správy.