Podľa našich informácií Miroslav sedel vo väzbe, kde sa ocitol pre podvody. „Pustili ho pred mesiacom na kauciu 30-tisíc eur, ktorú za neho zaplatil starší syn z prvého manželstva. Andrei sa mal Miro už z väzenia vyhrážať. Vraj vyhlasoval, že sa jej pomstí, lebo rozpredala ich majetok a tiež za to, že žiadala súd, aby mu zakázal stýkať sa s ich dvomi malými synmi,“ dozvedeli sme sa.

Vyhrážal sa jej

Známi mladej ženy súkromie bývalých manželov odmietli komentovať. No priznali, že sa jej naozaj vyhrážal. „Áno, ale v akom rozmedzí naozaj netušíme,“ tvrdia. Zároveň dúfajú, že mamička dvoch malých detí sa čoskoro vráti domov – živá a zdravá.

Na našu otázku, či by jej Miroslav dokázal ublížiť, sme dostali od nich túto odpoveď: „Všetci dúfame, že nie. Je to však bezcitný človek bez štipky charakteru a svedomia, keď toto dokázal spraviť.“
Keď boli Miroslav s Andreou manželmi, bývali vo veľkom dome v Hlohovci. V prístavbe za ním žije mužov starší syn z prvého manželstva, ktorý mal za neho zaplatiť spomínanú kauciu. Pokúšali sme sa s ním skontaktovať, ale zastihli sme len jeho manželku. „Môj muž bol vypovedať na polícii, ale nič viac vám neviem povedať,” tvrdila nám.

Býva s priateľom

Unesená Andrea býva s deťmi a priateľom Dávidom v Bojničkách pri Hlohovci. V dome nám nikto neotváral, ale stretli sme Dávidovho kamaráta. „Dávid mi neotvára, ani nezdvíha telefón. Počul som o únose. Najhoršie je, že nemáme žiadne informácie, kolujú len rôzne reči,“ povedal.

Pátranie pokračuje

Mladá žena bola na striebornej Škode Superb s evidenčným číslom HC 174 BV. Polícii pomôžu akékoľvek informácie o posádke a pohybe tohto auta a aj ďalšieho hľadaného Miroslava Vlčeka – o spoločnosti, v ktorej sa pohyboval, prípadne o iných podozrivých okolnostiach.

Prípadní svedkovia môžu zavolať na linku 158.