Barcelona 17. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:screenshot FRox News)

Vodič dodávky z miesta činu pešo ušiel
Na ulici vypukla panika, ohrození ľudia hľadali útočisko v medzičasom uzavretých obchodných prevádzkach.
Miesto činu a dodávka, ktorou terorista vrazil do ľudí

19:50 Polícia zadržala jedného z útočníkov, pravdepodobne vodiča dodávky.
Na snímke jeden z útočníkov dnešného teroristického útoku v Barcelone

Vodič bielej dodávky ušiel pešo z miesta činu. Informovali o tom španielske i nemecké médiá.
Polícia medzičasom potvrdila, že išlo o teroristický útok. Už skôr vyzvala majiteľov obchodov a reštaurácií v okolí vrátane námestia Plaza de Catalunya, aby dočasne uzavreli svoje prevádzky.
Okolie dejiska útoku, ktorého pozadie vyšetrujú príslušníci bezpečnostných zložiek, je uzavreté. Zasahuje tam množstvo záchranárov. Podľa najnovších informácií je obetí na životoch až 13 a desiatky zranených.
Uplakané deti idú po ulici v Barcelone po útoku autom do ľudí
Polícia vyzvala verejnosť, aby na sociálnych sieťach nezverejňovala zábery z dejiska udalosti. V Barcelone sú uzavreté aj stanice metra.
Z Barcelony prišla aj správa, že dvaja ozbrojení muži vtrhli už po útoku do istej tureckej reštaurácie. Ozbrojenci sa podľa internetového vydania denníka El País v podniku zabarikádovali aj s rukojemníkmi. Viac podrobností o tejto udalosti zatiaľ nie je k dispozícii.
Podľa internetového vydania El Periódico hlásili z jedného z barcelonských trhovísk nešpecifikovanú streľbu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.