Malajzia 14. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/TASR/AP-Bullit Marquez)

Malajzijské noviny informovali čitateľov o “zvláštnych znameniach LGBT”, ktoré pomáhajú identifikovať homosexuálov. Informuje britský The Independent.
Ilustračné foto

Do charakteristických rysov gayov Sinar Harian zahrnul značkové oblečenie, porast na tvári, tesne priliehavé tričká, cez ktoré je vidieť “pekáč buchiet”. Podľa autorov homosexuáli taktiež radi navštevujú fitness centrá, nie kvôli cvičeniu, ale aby komunikovali s inými mužmi.
List taktiež zverejnil článok, v ktorom autori rozprávajú o škode homosexuality a nazývajú tento fenomén problémom pre spoločnosť. Aby dokázali svoj názor, citujú takisto Korán.
Materiály vyvolali rozhorčenie medzi bojovníkmi za ľudské práva v Malajzii. Napríklad populárny v aktivista a YouTube blogger Arwind Kumar takto okomentoval článok: „Neviem, kto to napísal, ale poviem vám: nesnažte se hrať úlohu Boha. (…) Pokiaľ chcete vzdelávať spoločnosť — vysvetľujte, ako jednajú pedofili, vrahovia a zlodeji, tí ľudia, ktorí predstavujú skutočné nebezpečie. (…) Ale akým spôsobom homosexuáli ohrozujú váš život?”
The Independent uvádza, že v posledných rokoch sa hnutie proti homosexuálom v Malajzii stáva čoraz populármejším,  moslimovia tam predstavujú viac než 60 percent obyvateľov. Homosexuálne vzťahy sú zakázané niektorými zákonmi, založenými na islamských normách a ich porušenie sa trestá väzením do 20 rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.