Zmrzlina a paprikáš namiesto kebabu. Fanúšikovia futbalového klubu v Dunajskej strede sa rozhodli bojovať proti islamizácii svojským spôsobom

Dunajská Streda 12. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Gero Breloer)

Fanúšikovia futbalového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda sa rozhodli proti imigrantom a islamu bojovať svojským spôsobom. Fanklub vo svojom oficiálnom vyhlásení vyzval ľudí, aby namiesto kebabu uprednostnili točenú zmrzlinu a paprikáš.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Nepodporujme rozmach islamského národa. Stačí nám aj naša točená zmrzlina namiesto balkánskej, náš kurací paprikáš namiesto kebabu,” povedalo vo verejnej výzve vedenie fanklubu DAC Dunajská Streda. Na kauzu upozornil liberálny aktivista Martin Dubéci.

O svojskom počine futbalových fanúšikov informovali aj maďarské noviny Új Szó, kde výzvu na bojkot kebabu dovysvetlil šéf fanklubu: “Možno práve tie dva centy chýbajú k ďalšiemu útoku.”

Futbaloví fanúšikovia však nie sú len proti islamu, najradšej by poslali všetkých imigrantov domov.

Podobný názor mal v minulosti aj súčasný predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý vyhlásil, že islamizácia začína kebabom.

“Ako povedali vo Francúzsku, islamizácia začína kebabom. V Bratislave už beží, uvedomte si, čo tu bude o päť až desať rokov,” povedal Danko.

Liberálny aktivista a slniečkár Martin Dubéci však Danka a futbalových fanúšikov DAC na záver svojho statusu skritizoval:

“Smiešne, že? Len si pripomeňme, že o spojení kebabu a islamizácie hovoril aj dnešný predseda parlamentu a wannabe premiér Danko. Chcieť riešenia v bezpečnosti či migrácii je úplne normálne. Sú to vážne a dôležité témy. Prečo sme, ale potom dovolili, aby naša verejná diskusia klesla do týchto nížin, kde riešime takéto veci, to fakt netuším.”

Samuel Gdovin

ZDROJ >>

Komentujte :)