Košice 14. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Križovatku Toryská – Tr. SNP modernizovanú v rámci stavby modernizácie električkových tratí MET v Košiciach sprejazdnia v piatok (15.9.) ráno v plnom profile. Komenského ulica bude na maratón pripravená, v piatok uzavrú križovatky Šafárikova a Laborecká
Ilustračné foto

Viceprimátora mesta Košice Martina Petruška na dnešnom kontrolnom dni stavby MET zaujímalo, či stihne zhotoviteľ diela, spoločnosť Eurovia SK, pripraviť Komenského ulicu, po ktorej povedie v prvú októbrovú nedeľu časť trate košického Medzinárodného maratónu mieru (MMM) pre bežcov, ale aj to, aké ďalšie obmedzenia v súvislosti so stavbou čakajú košických motoristov.
“Maratónsku modrú čiaru, ktorá vyznačuje trať, by mali ‘ťahať’ víkend pred samotnými pretekmi, vtedy už budeme mať na Komenského ulici kompletne urobené koľajnice, takisto i asfaltové povrchy komunikácií. Chodníky a budúce nástupné ostrovčeky električkovej dopravy urobíme tak, aby si z nich mohli diváci maratón pohodlne vychutnať. Našou prioritou je, aby z našej strany bolo všetko urobené podľa požiadaviek organizátorov pretekov, aby sme sa nemuseli hanbiť,” uviedol riaditeľ košického závodu Eurovie SK Štefan Bálint.
Stavbárom na Komenského ulici uľahčila prácu podľa jeho slov špeciálna podbíjačka koľajníc, ktorú do Košíc priviezla firma z Prahy.
Po maratóne stavbárov čakajú práce na trakčnom vedení, nástupných ostrovčekoch pre cestujúcu verejnosť, revitalizácii zelene a pod.
Ako ďalej uviedol Miroslav Sambor z košického magistrátu, po maratóne bude zhotoviteľ diela zvažovať, kde a kedy by mohli v ďalších jednotlivých úsekoch na Komenského ulici postupne spúšťať dopravu.
“V piatok (15.9.) budú v súvislosti so stavbou MET uzavreté pre motoristov koľajové prejazdy na križovatke Šafárikova trieda – Bernolákova, a tiež na križovatke Laborecká – Ružínska. Čiastočné uzávery oboch križovatiek nijako neovplyvnia premávku mestskej hromadnej dopravy v daných lokalitách,” doplnil Sambor.
Všetky zmeny a obmedzenia budú riadne vyznačené prenosnými dopravnými značeniami, ktoré odsúhlasil Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.